Yapsam mı yapmasam mı diye çok düşündüm. Koray’da böyle bir işe girişmemiştim. Aslında baby shower bizim kültürümüzle ilgisi olan bir şey değil ama konu bebek olunca başka kültürdenmiş, dindenmiş fark etmez benim için. Hoşuma gidiyorsa atlarım üstüne fikrin. Bu bebek partileri de genelde ilk bebekte yapılır ki annenin eksikleri tamamlansın alınan hediyelerle ve acemi anneye doğum öncesi moral olsun, herkesi birarada görsün. İlk hamileliğimde aklıma da gelmemişti, çok yoğun çalıştığım için zamanım da yoktu. Bir de etrafımda anne olan arkadaşım da pek yoktu. İşi bilmiyorduk yani hiçbirimiz. Oysa şimdi tam ortasındayız. Her hafta bir bebek partisine gidiyoruz ve çok eğleniyoruz. Yine de uzun süre uzak durdum bundan. Gözümde büyüdü biraz ama benim harika arkadaşlarım Merve ve Esra hamile olduğumu duydukları gün plan yapmaya başlamışlardı bile. Sonuç olarak ¨tamam¨ dedim. Hem aklım kalacaktı yapmazsam hem de doğum için Amerika’ya gideceğim için herkesi görmek, mutlu anılarımla doğuma girmek istiyordum.

En başından en sonuna değişik bir deneyimdi. Önce 15-20 kişilik bir grup olsun diye düşünürken 45 kişilik bir organizasyona ulaştık. Herkesi görmek istiyordum çünkü. Tarih de önemliydi. Partiyi yapayım ve uçağa bineyim istedim. Yeni ay/dolunay etkisine de inananlardan olduğum için takvimde yeni ayın başladığı günü buldum ve sonraki ilk Pazar günü yani 14 Nisan’ı seçtim. Pazar günü tercih etmemin sebebi çoğunluğu oluşturan anne arkadaşlarım çocuklarını babalara bıraksın rahat rahat partiye katılsın diyeydi. İyi ki de öyle yapmışım. Herkes pek memnundu.

Parti mekanı sıcak ve rahat atmosferi ile Ortaköy’deki Bloom Cafe oldu. Pazar gününe harika bir brunch ile başlayalım istedim ve geri kalan her detayı Yap yapıştır’a bıraktım. Böylece heyecanlı bir süreç başladı benim için çünkü konsept dahil her şey ama her şey sürpriz olacaktı. Öyle de oldu. Benim arkamdan iş çeviren kocaman bir ekip varmış meğer.

Parti konseptimiz pinterest’te hep görüp de bayıldığım Cute as a Button. Mayıs doğumlu olacağını tahmin ettiğimiz için bahar bebeğine uygun renkler seçilmiş. Anlatmak yerine bol bol fotoğraf koymayı tercih ediyorum :)

Pasta ve limonlu mini cupcake’ler elbette MutluDükkan‘ın muhteşem ellerinden çıktı.

Cakepoplar, marshmallowlar, çikolata kaşıkları, popcornlar canım arkadaşım Cakepoppery‘den.

Kurabiyeler Asu’nun Yaptıkları’ndan.

Annemin haftalardır uğraştığı minik patikler de hediyemiz oldu :)


Bizim minik kızın adını herkeslerden sır gibi sakladım. Nedeni de buydu. Baby shower sürprizi olsun, gelenler burada öğrensin istedim. Alin’in isim hikayesini buradan okuyabilirsiniz. Işığın kaynağı Alin kızın partisi kısaca muhteşem oldu.

Çok güldük, çok eğlendik, binlerce kare fotoğraf çektirdik.

Arada da hüzünlendik…

Neredeyse gecemi gündüzümü geçirdiğim arkadaşlarımla hamileliğimin son günlerinde beraber olamayacağız, doğum heyecanını beraber yaşayamayacağız ama onlar bunu da düşünmüşler ve benim bu hayatta aldığım en güzel hediyeyi hazırlamışlar:

Ben öyle ağlak değilimdir ama elimde bu panoyla kalakaldım partinin ortasında. Sadece ne şanslıyım diye düşündüm.

Siz de bebek partisi yapmak konusunda tereddüt ediyorsanız kısaca ‘etmeyin’ derim. Küçücük bir organizasyon bile olsun gerçekleştirin. İnsan kendini iyi hissediyor, sevdikleriyle birarada olduğu için mutlu oluyor. Doğum öncesi büyük moral oluyor.

Ve geldik yazının sonuna, günü benim için unutulmaz kılan Merve, Esra, Figen, Sena ve Yeşim size ne desem bilemiyorum. İyi ki varsınız :) Ayrıca muhteşem partiyi kare kare ölümsüzleştiren Sevgili Gülşah Ekerel‘e çok ama çok teşekkür ederim.