Aslında siz hissetmiyorsunuz ama spermler ile yumurtanız doğru zamanda bir araya gelmişlerse hamile kalmışsınızdır ve düzenli regl oluyorsanız bu ayın sonunda yaptığınız test pozitif çıkabilir. Hamilelik, adet gününün başlangıcından itibaren 40 hafta olarak kabul ediliyor. Bizim bildiğimiz ay hesabı ile 40 haftalık hesap birbirini tutmuyor zaten. Bana kaç aylık hamilesin diye soranlara  24 haftalık dediğimde ”aa iyi 6 ayın bitmiş” diyorlardı ama işin gerçeği 6. ayım 26.haftada bitiyordu.

Ben nedense hissetmiştim hamile kaldığımı. Hatta biraz daha abartarak ”ben bu ay hamile kalacağım galiba” diye düşündüğümü de belirtmek istiyorum. Regl olmam gereken gün test aldım. Bir gün daha beklemek istemiyordum çünkü. Sonuç iki çizgi:

Bu demektir ki ben hamileyim. Hamile kalmaya karar verdikten ne zaman sonra çift çizgiyi ne zaman gördüm diye soranlara biraz üzücü bir hikayem var. Aslında üç ay sonra hamile kaldım fakat 10. hafta kontrolünde kalp atışının olmadığı anlaşıldı. Kürtaj ile sonlandırıldı hamilelik. O zaman çok üzülmüştüm ve nerede yanlış yaptığımı düşünüyordum. Moşe bey ise bana ”İrem sen çok şanslısın. Tanrı seni ileride yaşayabileceğin çok büyük üzüntülerden kurtardı. Bu bebeğin kalbi durmasaydı ya gebeliğinin ilerleyen aylarında düşük olacaktı ya da sakat doğacaktı” dedi. Hamileliklerin 5’te 2’si bir şekilde ilk 3 ay içinde sonlanıyormuş. ‘Doğal seleksiyon’ deniyor buna. Bu kötü tecrübeden sonra bir 6 ay ara vermiştim bebek planlarına sonra bir anda ”ben bu ay hamile kalırım” dedim ve pozitif testi elimize aldık. Ertesi gün de bir laboratuara gidip kan testi yaptırdım.  Beta HCG testi de deniyor. Hemen aramadım Moşe beyi biliyorum bana ”7. haftada gel” diyecek. Bebeğin kalp atışının rahatlıkla görülüp duyulduğu hafta.