Ben kendimi bildim bileli anne olacaktım. Kariyer de yaparım, bebek de diyenlerdenim. İç güdülerine her zaman kulak veren biri olarak hamileliğin, doğumun ve anneliğin ”doğal” olması gerektiğini düşünüyorum. Bunda ailemin de çok büyük etkisi var tabi ki. Annem her iki çocuğunu da normal doğumla dünyaya getirmiş, doktor olan babam da her adımında yanında olmuş hatta doğumda yardımcı olmuş. Hem benim, hem de kardeşimin komik doğum hikayelerini dinleyerek büyüdüğüm için doğumun kendisi de doğaldı. Bıçak altına yatıp, bebeğimin öylece çekip alınması bana oldukça ürkütücü geliyordu.
Hamile kalmaya karar verdiğimde doktorum ”Folic Acid verdi ve sakince bekle, kafanı takma, rahat ol” dedi. Kısa sürede hamilelik haberi gelmişti zaten. Ben de bebek gelişimi, hamilelik kitapları okuyacağıma ”doğal doğum” ile ilgili kitaplar okuyordum. 22.haftadaki kontrolde Koray’ın kilosunun düşük gittiğini öğrendiğimde sorduğum ilk şey ”normal doğum yapmama engel mi?” oldu. Doktorum ” şimdilik sıkıntılı hiç bir şey yok, sen canını sıkma, doğuma hazırlan” dedi ve oldukça rahatlattı.

Yazının devamı Bizim Doğum Hikayemiz‘de…

Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

2 Comments

  1. iremcim sen ne kadar kolay doğum yaptıysan biz burda senden daha zor zamanlar geçirdik inanki!!böyle güzel bir olayda uzakta olmak gerçekten çok kötü bir şeymiş ..bir ara bizim hissetiklerimizi de yazarsan iyi olur ,tam filmliktik biz de yani:)) korişimizi sağlıkla kucağımıza anında alamasak da senin bu yazınla kend…imi yanında gibi hissettim ve beni 1.5 sene sonra ağlattın bravvo !! son bişey yazacağım korişimizi sanmasınlarki fenerli yaptın tabi ki cimbom lu oldu aslan korişşş..

  2. Eselko geride kalanların sözcüsü olarak bir yazı da sen yaz da yayınlayayım o zaman :D

Leave a Response