Sıcaklıklar bir anda 30’lara vurdu. Deniz-havuz mevsimini resmen açıyorum.
Açıyorum da ben aylardır Koray’ı havuz kenarında nasıl gezdireceğimi düşünüyordum kara kara. Sabahtan kollukları takarım, atlar-çıkar diyordum ama bu adam kollukları da çıkarır eminim. Rüyalarıma giriyordu. Aslında aklımda bir çözümü vardı ama Türkiye’de bulamamıştım. Batmaz mayo desem ne desem? İngilizcede Floating swimsuit diye geçiyor. Yüzücü mayosu düşünün. Gövde çevresinde mantar, köpük veya şişirilebilen bölmeler var. Böylece çocuk suya batmıyor. Aslında yüzmeyi öğrenen çocuklar için tasarlanmış ama bence 1-2 yaş grubu için de olmalı diye düşünüyorum. Genelde 3-4 yaştan başlıyordu. Amazon.com‘da buldum ama Türkiye’ye gelmesi problem. Bu aralar gelen giden de yok, şans işte. Bu durumda bizim yazlığa gitmemiz zor. Zor değil, biraz ben abartıyorum ama en son aktivite olarak damacanaya çıkan bir oğlum olduğundan havuz kenarında neler yapar düşünmek bile istemiyorum. Hele suyu bu kadar çok severken. Mümkün değil tutamayız onu.

Geçen yaz ne kolaydı. Koymuştuk onu kendi minik havuzuna, toplar, ördeklerle eğleniyordu. Bizim yanımıza gelmek istediğinde de bebek simidine yerleştirip havuza sokuyorduk. Gerçi yaz sonuna doğru kendi havuzundan çıkıp emekleyerek büyüğüne gidiyordu. Sinyalleri o zaman vermişti. Annemler, kuzenler geçen seneden, bu sene için planlar yapıyorlardı. Ben ‘daha çoook var’ diyordum. Meğer çocuklu yaşamda zaman ne çabuk geçiyormuş. Durdurabilene aşk olsun.

Mart’tan beri Koray’ın su kenarındaki(!) güvenliğini sağlamak için gerekli malzemeleri bulmakla uğraşıyorum. En sonunda IMAGINARIUM’da buldum.

Mayonun üzerinde UV ışınlarının seviyesini gösteren bir arma var. Göğüs ve sırt bölgesinde çıkarılabilir iki adet hava yastığı var. Şişirilecek ve yerine yerleştirilecek. Merakları hemen gidereyim: Koray’ın çıkarması mümkün değil. Zaten suyu görünce ve de kolunda-belinde onu engelleyen başka bir şey olmadığını anlayınca üzerindeki şişme mayodan rahatsız olacağını sanmıyorum. Ondan çok ben heyecanlıyım. Giydirip de onu bahçeye saldığımızda ne olacak çok merak ediyorum. Yakında yaz tatili maceralarımız başlar.

Ben bir de tatile giden ailenin ihtiyaç listesini gözden geçirip bu sefer 2 yaşında çocuğu olanlar için yeni bir tane daha hazırlayayım bari.