Üç gündür larenjit denen hastalık ile uğraşıyoruz. Okul başladığı zaman da geçirmişti Koray. Kıştan kurtulmaya çalıştığımız şu günlerde bir kez daha yakalandı. Öksürük, halsizlik, huysuzluk derken bir de ateş eklendi sürece. Biraz sıkıntılı ama iyileşecek elbette.

Üç yaşında artık, büyüdü, okula gidiyor, kendi işini kendi görüyor dediğim oğlum yine ‘anne kuzusu’ kıvamına geri döndü. Gözü benden başka hiçbir şeyi görmüyor. Kucağımdan inmiyor. Dün akşam yemeği onu Slingo’ya takarak yaptım. Valla bu yaşta bu kiloyla taşınmıyor kucakta ama bir yandan da müthiş bir keyif alıyorum. Eli elimde. Sarmaş dolaş haldeyiz evde. ¨Seni çok seviyorum, sarılmak istiyorum¨ diyor. Bildiğiniz bir koala. Yapıştı bana :) Anne olmanın daha güzel hali var mı acaba?

 

Bütün gün böyleyiz. Tuvalete giderken bile izin alıyorum küçük beyden. Mutfağa su almaya gidiyorum, biraz fazla oyalanınca ¨Anneeeeaaa¨ diye ağlamaya başlıyor. Sanırsınız bir yeri acıyor. Temas halinde olmak zorundayız. Belki de ilacı annedir çocuğun. Ben dokununca daha iyi oluyor sanki, kucağımda ateşi daha çabuk düşüyor. Bu sefer iyice inandım buna. Hasta çocuğun en etkili ilacı annesi.

Kış bitsin, mikroplar virüsler yok olsun artık. Çocuklarımız hiç hasta olmasın.

 

Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

16 Comments

 1. Biz de gecen hafta atlattik.. Allah sifa versin.. Mizmizliklarina daaa :)

 2. her kış böyle işte mikroplarla boğuşup yaz gelsin diye dört gözle bekliyoruz…
  hastalıksız kışlar ve acil şifalar diliyorum:)

 3. Üst solunum yolu enfeksiyonu benden sorulur :) İlaçlar çare değildir; acıyı dindirir ama hastalık süresini uzatırlar.
  En etkili yötem adaçayı içmektir.
  Şu yöntemle hazırlayınca 2 yaşındaki kızım da içebiliyor: Kaynar suyun içine adaçayı atıp 10 dk kaynatılır ve hemen süzülür ki tadı acı olmasın. Balla karıştırılır ki balın antiseptik etkisinden de faydalanılsın. Gerekirse soğuk su ile paşa çayı yapılıp hemen içilir. İçerken kızımın kollarından aşağı dirseklerine kadar süzülüp tüm kollarını ballı bir tatlı yapar bu çay, bayılırım :)

 4. çoook geçmiş olsun Koray cığa ,minikler hasta olmasın :((

 5. annesinin kuzusuna acil şifalar diliyorum..hemen ayaklanmanız umuduyla…

 6. Öncelikle çok gecmis olsun. Ama bu durum yaştan bağımsız. Anne her zaman en güzel ilactir. 31 yaşındayım, 3 yasında bir kızım var, 2 hafta önce grip oldum ne ilaçlar ne başka şey annemin bana yaptıgı koca karı ilaçları ve kucağına yatmak hepsine bedel. Valla boyle anlarda bu kadar kilolu olmasam slingo ile ona bağlanmak Super olurdu :))

 7. benimde 6 yaşında kızım var gözlerinde göz kayması vardı kaç senedir gözlük takıyo gecen seneye kadar bi sorunumuz yoktu eylül ayında konturole götürdüyümüzde göz arkasında hastalık cıktı ve görmesi düştü genetik bi hastalıkmış tıpta şu anda tedafisi yok okadar bitkin tükendimki ne yapcagımı bilmiyorum belki burdakiler yardım edebilir şimdiden çok teşekür ederim

Leave a Response