Hazır Amerika’dayız, alışveriş cennetinden eli boş dönmek olur mu? Zaten 9 ay kan kusturdum herkese, bebek eşyası getirmeyin, uğursuzluk olmasın diye. Koriş’in alışverişlerini doğumdan yaklaşık 1 hafta önce yapmaya başlamıştım. Şimdi de eksikleri tamamlamak gerekiyor. Amerika’daki en büyük outletlerden biri olan New York yakınlarındaki Woodbury Commons’a gittik. Koriş slinginin içinde mutlu mutlu bize eşlik etti. Gün boyu gezdik, alışveriş yaptık, yemek yedik. Ben arada Koriş’i emzirdim. O da hep uyudu. Akşam eve döndüğümüzde ne sırt ne boyun ağrısı vardı. Tamam bebek küçük ama 5-6 saat boyunca devamlı kucağımda taşısam kesin boynum tutulur, sırtımda bir sızı olurdu. Hele yeni ”pouch sling”im harika. Sırtımdan çapraz geçen geniş kumaş sayesinde tam destekle ağrı sızı yapmıyor bebek taşıma işi. Ben yine de henüz en mükemmeline ulaşamadım. Kalın kumaş arıyorum. Daha ağır bebekleri taşırken annenin ihtiyacı olacak bir kumaş. Ağırlığı anne değil kumaş taşımalı aslında.

Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

7 Comments

 1. İremcim,

  Sayende slingo pouch ve hug ile Rüya ve biz de tanıştık. Slingo drop deneyemedik. Ama Slingo hug’dan çok memnun kaldık, özellikle yenidoğan döneminde Rüya’nın reflüsü ve gazı çok fazlaydı ve neredeyse hep kucağımızda uyuyakalıyordu. Bizim de malum kollarımız, boynumuz tutulup duruyordu. Ne zaman bize Slingo Hug’ı gönderdin o zaman rahat ettik. Özellikle de Can. Belinden ameliyatlı olmasına rağmen rahatlıkla kullanabildi. Rüyanın da ayaklarını toplayıp yerleştirdiğimiz için kolaylıkla gazını çıkardı, dik durduğu için reflüsü azmadı. Tekrar çok teşekkürler. Ama haklısın daha kalın bir kumaş ya da ek bir parça lazım. Çünkü artık kızımız büyüdü ve tam ara dönemde olduğu için rahat edemiyor ve bir de biraz toplu bizim kız:) Ayaklarını çıkardığımız zaman daha ara dönemde olduğumuz için hala sırtından destekli bir şekilde bağlamak gerekiyor o zaman da daralıyor bizimki ve ağlamaya başlıyor. Şimdilik kullanmaya ara verdik. Yeni tasarımları dört gözle bekliyoruz. Sevgiler,
  Petek

  1. Sevgili Petek,
   Slingo Hug’dan memnun kaldığına çok sevindim. Ben henüz hikayede o kısma gelmedim, Koray’ın yeni doğduğu zamanları yazıyorum ve pouch sling yani Slingo Drop kullandığımız bölümlerdeyim. Slingo Hug’ı bebek büyüdükçe de kullanmaya devam edebilirsin. Baş desteğini içe veya dışa doğru kıvırarak hem bebeğin etrafını rahat görmesini sağlarsın hem de sırtı ve boynu desteklenmiş olur.
   Sevgiler,
   IR

 2. Merhabalar,
  Bir bucuk aylik bir anne olarak bebek tasima konusunda arastirma yaparken sitenize rastladim.Avrupadada bu sekilde bebek tasima cok yaygin. Turkiyede bulundugum yerde bu tür bir urun bulamadim. Bu ürünü nerden alabilirim acaba. Siz gonderiyormusunuz fiyati ne kadar?
  Tesekkurler

  1. @Elif: Elif Merhaba,
   Yeni annlerin bebeklerini sling ile taşımak istemelerine bayılıyorum. Hangi model, hangi marka alırsanız alın eminim hem siz hem de bebeğiniz çok mutlu olacaksınız.
   Slingo’ların satış bilgilerini mail atıyorum hemen.
   sevgiler,
   irem

 3. merhabalar, ben de yaklaşık 1 ay sonra doğum yapacağım ve sling almak istiyorum, hug tarzını almayı düşündüm ama bazı sitelerde de yeni doğduğunda kullanıma uygun olmayabilir diye yorumlar okudum. kararsız kaldım. ve nereden temin edebilirim.. Teşekkürlerrr..

Leave a Response