Kadın olmak, eş olmak, anne olmak, emzirmek, evle ilgilenmek, yemek yapmak, çocukları oyalamak… üstelik tüm bunların başlı başına bir iş olduğunu hem de yorucu olduğunu anlamamakta ısrar eden kocaya anlatmak zorunda da kalıyorsunuz kimi zaman.

Baby Blues çizgileriyle…


Benim kimi zaman hissettiklerimi ama dile getirmekte hem zorlandığım hem de üşendiğim konuları üç küçük kutucukla anlatıyor Baby Blues. Bir yandan da güldürüyor. Dışarıdan bir gözle çocuklu ailenin ne olduğunu, çocukların bakış açısını, anneliğin bunalımlarını, kocaların komik hallerini görmenizi sağlıyor.

Baby Blues Ocak 1990’da Rick Kirkman ve Jerry Scott tarafından yaratılmış bir karikatür serisi.  Üç çocuklu MacPherson ailesinin maceralarının yazılıp çizildiği karikatürdeki anne Wanda MacPherson. Çalışan bir kadın olan Wanda çocuklardan sonra işi bırakmış.

İşte haftaya sevimli bir başlangıç için bir kaç Baby Blues karikatürü:

süperler değil mi? Ben bayılıyorum bu aileye.

Gerisi www.babyblues.com‘da

Irem Erdilek
Fenerbahçe tutkunu, sosyal medya bağımlısı. Okur, yazar. Blog lover, dreamer & mother. Teknolojik Anne, ALLYN

3 Comments

  1. ‘Killi bacaklar’li olan karikature bayildim. Ayrica su mesguliyetimizi ve yorgunlugumuzu kocalarin anlamamasini kismindan da ayrica dertli oldugumu belirtmek isterim. Esimden duydugum ve en sinir oldugum laf da “E peki 2-3 cocuk dogurup tek basina bakan Anadolu kadinlari nasil yapiyor”. Valla ben de merak ediyorum nasil yapiyor, ben bir cocukla bu kadar kosturup hicbirseye tam yetisemezken, 2. cocugu dusunemiyorum. Tabi bunda Amerika’da yasiyor olmamizin, temizligi bile kendim yapiyor olusum ve annelerin -yani jokerlerin- uzakta olmasinin da payi var. Gerci burdaki diger Turk bayanlar sirf Amerikan vatandasi olsun diye 2.ciyi de doguruveriyorlar. Hele onu hic anlayamiyorum. Bana ne, ben civcivli bir anneyim, cocuk dogurdum, evimde otururum, yemegimi temizligimi yaparim, boynumu buker evde beyimi beklerim rolu bana gore degil kimse kusura bakmasin…E kusura bakmayin, gaza gelmisim icimi de dokmusum :)

    1. Berrak sana sonuna kadar katılıyorum. Ne zaman ki koca bu tip sözlerle karşıma gelse, ‘sormuşlar mı eski kadınlara bir yardımcıya ne dersin? ikinci çocuğu yapmayalım istersen’ diyorum. Ben de Amerika’da yaşıyor olsam ikinciye 50 kere düşünürdüm. Zaten Amerika’ya geri dönme planımızı ikinci çocuktan sonra attım. Bakalım kısmet.

Leave a Response